Альона Шкрум: Законопроєкт про столицю потребує доопрацювання

Альона Шкрум: Законопроєкт про столицю потребує доопрацювання

«Батьківщина» не підтримала законопроєкт про місто Київ — столицю України, адже він суперечить Конституції і перекреслює місцеве самоврядування. Об этом сообщает rian.in.ua со ссылкой на СМИ.

Про це заявила народний депутат фракції Альона Шкрум у кулуарах парламенту.

«Настільки суперечливого законопроєкту, який не рахується ні з Конституцією, ні з Цивільним кодексом, ні загалом з українським законодавством, я ще не бачила», — обурилася депутатка.

Так, за її словами, надання окремих повноважень мерові Києва суперечить законові про місцеве самоврядування, де прописані однакові повноваження для всіх мерів, а надання можливості меру підписувати міжнародні договори — взагалі абсурд.

«Вони також надають окрему виборчу систему Києву, але це суперечить Конституції, бо виборча система - єдина у всіх містах», — додала вона.

За словами народного депутата, також не можна КМДА давати права правоохоронних органів.

«Таке враження, що це все писали діти: а давайте створимо магістрати, а давайте створимо в кожному районі ради... А давайте зробимо так, щоб поганих забудовників можна було наказувати через КМДА, а КМДА нехай має можливості, як поліція, поганих людей карати, хороших — підтримати. Так не буває», — уточнила політик.

Альона Шкрум також розкритикувала бажання авторів закону «забирати приватну власність на потреби громади»: «Без компенсації, без рішення суду. Для мене як юриста - це страшна норма, яка зупинить всі інвестиції в місто. Це комунізм 30-х років».

Політик також сподівається, що до другого читання депутатам вдасться за допомогою поправок суттєво вдосконалити ухвалений у першому читанні законопроєкт № 2143-3.

ba.org.ua...

Джерело статті: “http://gazetavv.com/news/policy/1570105513-alona-shkrum-zakonoproekt-pro-stolitsyu-potrebue-doopratsyuvannya.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя